Strona główna
Strona główna
Aby otrzymywać informacje o nowościach i promocjach prosimy o podanie adresu e-mail:
TOSKANIA - LIGURIA - UMBRIA | 29 Grudzień 2017

Wyjazd z Pszczyny

od 28.04.2018 do 05.05.2018 cena: 1639 zł od osoby

od 01.06.2018 do 08.06.2018 cena: 1639 zł od osoby

od 08.09.2018 do 15.09.2018 cena: 1639 zł od osoby

od 05.10.2018 do 12.10.2018 cena: 1639 zł od osoby

Włochy
Program wycieczki
VICENZA • WERONA • JEZIORO GARDA • SIRMIONE • MONTECATINI TERME • CINQUE TERRE • PIZA • SAN GIMIGNANO • CHIANTI • SIENA • ORVIETO • TERNI • CASCIA • ROCCAPORENA • PERUGIA • FLORENCJA
1 dzień
Bielsko-Biała - Vicenza
wyjazd z Bielska-Białej o godz. 6.00, przejazd przez Czechy, Austrię do Włoch na nocleg do hotelu w okolicach Vicenzy.
2 dzień
Vicenza - Werona - Jezioro Garda - Sirmione - Montecatini Terme
po śniadaniu przejazd do Werony - krótkie zwiedzanie, w programie m.in. rzymski amfiteatr Arena, Plac delle Erbe, Plac dei Signori, dom szekspirowskiej Julii, Katedra. Następnie przejazd nad największe z jezior włoskich - krystaliczne Jezioro Garda do miasteczka Sirmione - znajdującego się na wąskim cyplu wchodzącym 1 km w głąb jeziora, zwiedzanie, w programie m.in. bajkowy, wenecki zamek Rocca Scagliera. Rejs statkiem po jeziorze. Dojazd do hotelu w okolicach Montecatini Terme - znanej miejscowości uzdrowiskowej. Obiadokolacja i nocleg.
3 dzień
Montecatini Terme - Cinque Terre - Montecatini Terme
po śniadaniu przejazd do miejscowości La Spezia - skąd program będzie realizowany pociągiem lub statkiem (w zależności od warunków atmosferycznych) malowniczą trasą do Cinque Terre - regionu składającego się z pięciu maleńkich miasteczek, urokliwie położonych na urwistych klifach nad Morzem Liguryjskim. Zwiedzanie jednego z miasteczek - Monterosso, możliwość plażowania. Następnie przejazd do Pizy. Zwiedzanie, w programie m.in. - Campo dei Miracoli- Pole Cudów z katedrą o przepięknej, wielopoziomowej fasadzie, koliste Baptysterium oraz słynna Krzywa Wieża - dawna katedralna dzwonnica budowana przez prawie 200 lat (zwiedzanie z zewnątrz). Powrót do hotelu w okolicach Montecatini Terme. Obiadokolacja i nocleg.
4 dzień
Montecatini Terme - San Gimignano - Chianti - Siena - Chianciano Terme
po śniadaniu przejazd do San Gimignano - jednego z najpiękniejszych toskańskich miasteczek, które ze względu na ilość i wysokość wież nazywane jest średniowiecznym Manhattanem. Zwiedzanie, w programie m.in. stare miasto. Następnie przejazd do słynnego regionu z winnicami - Chianti, postój w jednym z miasteczek, z którego pochodzi najsłynniejsze wino Chianti Classico - możliwość degustacji win i produktów lokalnych oraz zakupu bezpośrednio od producenta. Następnie przejazd do Sieny - jednego z najpiękniejszych średniowiecznych miast, zwiedzanie, w programie m.in. - Katedra, Baptysterium, słynny Plac II Campo w kształcie muszli. Dojazd do hotelu w okolicach Chianciano Terme. Obiadokolacja i nocleg.
5 dzień
Chianciano Terme - Orvieto - Terni - Cascia
po śniadaniu przejazd do Orvieto - zwiedzanie miasta zbudowanego na wygasłym wulkanie, znanego ze wspaniałych winnic. W programie m.in. stare miasto z labiryntem wąskich uliczek, gotycka katedra uznawana za jedną z najpiękniejszych we Włoszech. Możliwość degustacji oraz zakupu słynnych win orvietańskich. Potem przejazd do manufaktury oliwy - muzeum produkcji oliwy z oliwek, degustacja oraz możliwość zakupu miejscowego wyrobu, spacer po gajach oliwnych. Następnie przejazd w okolice Terni do jednego z najpiękniejszych miejsc w Umbrii - malowniczego Wodospadu Marmurowego o wysokości 165 m uznawanego za jeden z najstarszych i najwyższych we Włoszech. Dalej kontynuacja przejazdu do hotelu w okolicach miejscowości Cascia. Obiadokolacja i nocleg.
6 dzień
Cascia - Roccaporena - Perugia - Montecatini Terme
po śniadaniu przejazd do Cascii, urokliwie położonego miasteczka, zwiedzanie Sanktuarium Św. Rity - patronki spraw trudnych i beznadziejnych. Następnie przejazd do miejsca urodzenia św. Rity - Roccaporena - zwiedzanie miejsc związanych z dzieciństwem św. Rity. Następnie przejazd do Perugii - stolicy Umbrii, zwiedzanie, w programie m.in. historyczne centrum - katedra S. Lorenzo, fontanna Maggiore. Dojazd do hotelu w okolicach Montecatini Terme. Obiadokolacja i nocleg.
7 dzień
Montecatini Terme - Florencja
po śniadaniu przejazd do Florencji - stolicy Toskanii. Zwiedzanie, w programie m.in. kościół Św. Krzyża z nagrobkami sławnych Florentyńczyków, Plac Ratuszowy, malowniczy Most Złotników, katedra Santa Maria del Fiore z olbrzymią kopułą o średnicy prawie 50 metrów, Baptysterium, do którego prowadzą słynne "rajskie wrota", kościół Św. Wawrzyńca, gdzie znajdują się groby Medyceuszy wykonane przez Michała Anioła. Spacer wzdłuż rzeki Arno. Dla chętnych możliwość zwiedzania największej włoskiej galerii sztuki - Galerii Uffizi. Czas wolny. W godzinach wieczornych wyjazd w drogę powrotną. Przejazd przez Włochy, Austrię w kierunku kraju.
8 dzień
Bielsko-Biała
kontynuacja jazdy do Polski.
Powrót do Bielska-Białej około godz. 14.00
Uwaga
Uczestnicy sami pokrywają koszty biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalnych przewodników, zestawu słuchawkowego, rejsu statkiem, przejazdu na trasie - La Spezia - Cinque Terre (około 130 EUR).
Powyższy program jest programem ramowym. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
Połączenia z innymi miastami wg rozkładu jazdy.
Świadczenia
Transport
komfortowy autokar (klimatyzacja, video, barek, WC)
Zakwaterowanie
6 noclegów w hotelach ** - *** (pokoje 2, 3-osobowe z pełnym węzłem sanitarnym)
Wyżywienie
6 śniadań kontynentalnych, 5 obiadokolacji (napoje do obiadokolacji płatne dodatkowo)
Ubezpieczenie KL + NW + bagaż, nie obejmuje CP
Opieka pilota
Obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (naliczana przy zakładaniu rezerwacji).

powrót