Czarnogóra – 11 dni

Czarnogóra – 11 dni

Podstawowe informacje
Cena:
1.540 zł/os
Zakwaterowanie
Hotel Korali**
Termin
10.09 – 20.09.2018
Wycieczka
CZARNOGÓRA
W CENIE:    

przejazd autokarem lux z WC, video, barkiem i klimatyzacją
8 noclegów w hotelu KORALI w Sutomore 2*,pok. 2,3,4 -osobowe z pełnym węzłem sanitarnym
8 śniadań i 8 obiadokolacji ( bufet szwedzki )
obsługa pilota z BP Polan na całej trasie
ubezpieczenie NNW , KL i bagaż za granicą
podatek VAT marża
DODATKOWO PŁATNE:  

Taksa klimatyczna ( obowiązkowa opłata ok. 10-12 Euro/os/ pobyt )
Napoje do obiadokolacji.
Wycieczki fakultatywne.
Dopłata do opcji All incl. 500 zł/os ( śniadania, obiady i kolacje oraz lokalne napoje alkoholowe i bezalkoholowe w godz. 12.00-22.00 )
Dopłata do pok. 1 os  450 zł

Wczasy w hotelu KORALI – SUTOMORE

1 dzień: wyjazd z miejsca zbiórki o godz. 17.00, przejazd nocny do Czarnogóry

2 dzień: w godzinach popołudniowych przyjazd do miejscowości SUTOMORE w Czarnogórze zakwaterowanie w hotelu KORALI, wypoczynek po podróży. Obiadokolacja od godz.19.00. Nocleg.

3 – 9 dzień: pobyt w hotelu KORALI z wyżywieniem 2 x dziennie, możliwość wykupienia dodatkowych wycieczek fakultatywnych

10 dzień: śniadanie w hotelu, wykwaterowanie i odjazd do Polski

11 dzień:   powrót do miejsca zbiórki w godzinach rannych

UWAGI:

1/ Uczestnicy powinni posiadać przy sobie ważny dokument tożsamości: dowód osobisty lub paszport

2/ Walutą obowiązującą w Czarnogórze jest EURO ( mimo iż oficjalnie kraj ten nie należy do strefy Euro )

   Ceny są porównywalne z polskimi lub niższe

WYCIECZKI FAKULTATYWNE: odbędą się przy minimum 20 osobach chętnych

REJS STATKIEM PO BOCE KOTORSKIEJ –  cena ok. 45 EUR

całodniowa, piękna wycieczka stateczkiem spacerowym po Zatoce Kotorskiej. Podczas rejsu zwiedzanie miasteczka HERCEG  NOVI, plażowanie w urokliwej zatoczce Żanice,  wpłyniecie i kąpiel w Błękitnej jaskini ( dla chętnych za dodatkową opłatą ok. 4 Euro ) , zwiedzanie najpiękniejszego katolickiego kościoła „Gospa od Škrpelja” na wyspie w okolicy PERAST, w którym młodzi z całego świata zawierają związki małżeńskie. Przypłynięcie do Kotoru.  Zwiedzanie miasta KOTOR a w nim zabytkowa Starówka otoczona murami z licznymi zabytkami, wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. System fortyfikacji z murami obronnymi o długości 4,5 km , 20 m wysokości i 15 m szerokości stanowił dla Kotoru ochronę od strony morza i od lądu . Zwiedzanie mi. Katedry św. Trifona wybudowanej w 1166 r. z freskami z XIV w. i skarbcem z wyrobami złotników weneckich.

JEZIORO SZKODERSKIE – cena ok. 30 EUR

półdniowa, rekreacyjna wycieczka nad Jezioro Szkoderskie. Po przyjeździe rejs statkiem spacerowym po jeziorze ( 1,5 godz ) a następnie lunch w formie bufetu, podczas którego skosztujemy lokalnych ryb, mi. karpia.

Wypoczynek nad jeziorem, możliwość kąpieli. Powrót stateczkiem do portu.

RAFTING NA RZECE TARZE – cena ok. 55 EUR

Spływ pontonami wzdłuż górskiej rzeki – przygoda, emocje, niezapomniane wrażenia!

20 kilometrów po krystalicznie czystej toni, pośród plenerów najgłębszego kanionu Europy. Kąpiele w rzece, pod wodospadami, przejścia przez jaskinie, dla odważnych również możliwe skoki ze skał! Po wyprawie grupa zamieni się w zespół! Wyjazd trwa ok. 6 h, uczestnicy pozostają pod opieką licencjonowanego instruktora, na łodziach znajdują się wodoszczelne pojemniki na aparaty, sprzęt video – można zrobić niepowtarzalne zdjęcia. Po spływie obfity obiad składający się z regionalnych przysmaków. Rafting bezpieczny, dla osób w wieku od 7 do 77 lat !

MONTENEGRO TOUR – cena ok. 45 EUR
Czyli Czarnogóra w pigułce! To wycieczka, dzięki której w najlepszy sposób można poznać najważniejsze miejsca związane z czarnogórską historią i turystycznymi atrakcjami dla ducha. Wyruszamy w kierunku Zatoki Kotorskiej (Fiordy na Adriatyku), zwiedzamy zabytkowy Kotor (miasto na liście dziedzictwa UNESCO), a następnie malowniczą górską trasą z której rozpościera się panorama fiordu kotorskiego udajemy się do górskiej wioski Njeguszi, słynącej m.in. z wyśmienitej suszonej szynki, której możemy skosztować w trakcie wyjazdu. Kolejny przystanek to przejazd do parku narodowego Lovćen oraz do Cetinja – dawnej czarnogórskiej stolicy. Następnie powrót na wybrzeże malowniczą górską trasą widokową. Podczas wycieczki zwiedzamy również Budvę, jedną z największych atrakcji turystycznych tego kraju. Budva nazywana jest „małym Dubrownikiem”, zwiedzanie mi. średniowiecznej Starówki nad którą góruje Cytadela, Katedry  św.Jana, Cerkiew św.Trójcy oraz kościół św. Sawy i kościół Santa Maria in Punta a także pozostałości starożytnych budowli i średniowiecznych kaplic.

ALBANIA – ORIENTALNY ŚWIAT EUROPY – cena ok. 55 EUR
Wyruszamy rano, aby dotrzeć do Szkodry, stolicy północnej Albanii, gdzie w samym środku Europy można poczuć na plecach oddech orientu. Wizyta w tym mieście pozwala nieco lepiej zrozumieć burzliwą i nieco mroczną historię tego tajemniczego kraju. Tutaj udajemy się na zamek Rozafa skąd roztacza się przepiękny widok na jezioro Szkoderskie – największe jezioro na Bałkanach. Następnie czeka na nas przejazd do Kruji, stolicy albańskiej tradycji, gdzie zatrzymujemy się na starym bazarze oraz przy zabytkowej twierdzy w pobliżu której znajduje się odwiedzane przez nas Muzeum Skanderbega. Jest również możliwość degustacji tradycyjnej kuchni albańskiej w ramach przerwy na obiad (ok.7 eur). Ta wycieczka to doskonała okazja do doświadczenia odmiennej albańskiej kultury i obserwowania realiów codziennego życia społecznego mieszkańców tego kraju.

KANIONY CZARNOGÓRY – cena ok. 45 EUR
Rozpoczynamy przejazd od malowniczego płaskowyżu w pobliżu miasta Nikszić, aby dotrzeć do stolicy gór, Żabljaka. Następnie odpoczynek nad Czarnym Jeziorem, który jest wspaniałą okazją do cieszenia się górską przyrodą. Przejazd na prawie 500-metrowy most na rzece Tarze rozpostarty pomiędzy brzegami największego kanionu Europy. Spacer po moście i chwila odpoczynku pozwolą na pełne przeżywanie wrażeń i emocji związanych z tym magicznym miejscem. Następnie przejazd przez  Park Narodowy Biogradska Gora– jeden z 4 Parków Narodowych Czarnogóry. Będziemy podróżować malowniczym kanionem rzeki Moraca, na trasie słynny Monastyr Moraca. Przejazd przez Podgoricę – stolicę Czarnogóry. Podczas przejazdów przez kaniony postoje na tarasach widokowych oraz przerwa na obiad (dodatkowo płatny).

 

ZAKWATEROWANIE:

Hotel Korali** to duży i wygodny hotel położony tuż przy samej plaży w znanym kurorcie wypoczynkowym Sutomore. Atutem obiektu jest jego usytuowanie pośród śródziemnomorskiej roślinności, która w upalne dni daje odrobinę wytchnienia. Kompleks hotelowy składa się z 3 budynków z łącznie 280 pokojami. Każdy pokój wyposażony jest w taras lub balkon, z których rozciągają się śliczne widoki na morze oraz otaczające góry. Przestronne pokoje wyposażone są w łazienki, TV sat, lodówkę, telefon, suszarkę do włosów i w bardzo przydatną klimatyzację. Hotel Korali szczyci się nowoczesną restauracją oferującą również opcje All Inclusive, a wszystkie posiłki są serwowane w formie tzw. „szwedzkiego stołu”. Dodatkowo w ofercie kompleksu znajduje się koktajlbar oraz klimatyczny taras. Uzupełnieniem oferty hotelu jest wielofunkcyjne boisko sportowe oraz korty tenisowe. 

Pokoje

 • skromne pokoje 2, 3 -os. z balkonami w stronę morza lub parku, klimatyzowane, z łazienką i toaletą z pełnym węzłem sanitarnym, suszarką, TV sat, lodówką
 • 4 osobowe pokoje typu studio z balkonami w stronę morza lub parku, klimatyzowane, z łazienką i toaletą z pełnym węzłem sanitarnym, suszarką, TV sat, lodówką

Plaża

 • piaszczysta z łagodnym zejściem do morza

Wyżywienie

 • HB: śniadania i obiadokolacje w formie szwedzkiego stołu, napoje do obiadokolacji dodatkowo płatne
 • All Inclusive (dodatkowo płatne): śniadanie, lunch i kolacja w formie szwedzkiego stołu, lokalne napoje bezalkoholowe i alkoholowe, snack bar w godz. 12.00-22.00

Wyposażenie i usługi hotelu

 • restauracja hotelowa
 • drink-bar
 • kawiarnia z tarasem
 • parking
 • sala konferencyjna
 • internet Wi-Fi przy recepcji

Sport i rekreacja

 • boisko wielofunkcyjne
 • korty tenisowe
 • wypożyczalnia sprzętu sportowego i wodnego
 • wypożyczalnia leżaków i parasoli (przy plaży)