Paralaksa tła

Gruzja – zabytki, przygoda, wino i czacza – 8 dni

Cena:
3.650 zł / os
Zakwaterowanie:
Hotele wg.programu
Termin:
26.06.2018 – 3.07.2018
Wycieczka:
Gruzja
Zabytki, przygoda, wino i czacza
W CENIE:
- przelot liniami Wizz Air na trasie Katowice-Kutaisi- Katowice z opłatami lotniskowymi oraz bagażem ( 1 x bagaż podręczny o wymiarach 55 x 40 x 25 cm i wadze max 10 kg oraz 1x bagaż główny o wadze max. 20 kg ) - transport lokalnym autokarem lub busem z klimatyzacją w Gruzji, zgodnie z programem zwiedzania - 7 noclegów w hotelach 3* ( 4 x Tbilisi, 1x Telavi, 2 x Batumi, pokoje 2,3 -os z łazienkami ) - 7 śniadań, 7 obiadokolacji zgodnie z programem ( wszystkie kolacje w tradycyjnych gruzińskich restauracjach z winem, w tym jedna kolacja z degustacją win i programem folklorystycznym oraz 1 kolacja u Polaków w Udabno z degustacją czaczy ) - opieka licencjonowanego pilota z BP Polan na całą trasę - zwiedzanie winiarni „Gvirabi” w Kvareli z degustacją wina - butelka wody mineralnej/os/dzień - ubezpieczenie NNW, KL oraz bagaż TU Signal Iduna - podatek VAT marża
CENA NIE OBEJMUJE:
- biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, wjazdu jeepami do Klasztoru św.Trójcy, wjazdu kolejkami: w Tbilisi i Batumi, usług przewodnika lokalnego w Gruzji z językiem polskim,
- zwyczajowych napiwków dla kierowcy oraz przewodnika, zwiedzania z systemem TGS ( słuchawki dla każdego uczestnika ) 150 Euro/os ( płatne pilotowi po przylocie do Gruzji )

Dopłata do pokoju 1 os 140 Euro
Dodatkowe ubezpieczenie od chorób przewlekłych 50 zł/os
Dodatkowe ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z imprezy 2,5 % wartości wycieczki.
ZALICZKA przy zapisie: 800 zł/os

Plan wycieczki

26.06.2018
Zbiórka na lotnisku w Katowicach-Pyrzowicach o godz. 14.50, o godz. 16.50 wylot do Kutaisi ( lot Wizz Air ) O godz. 22.05 przylot do Kutaisi , spotkanie z lokalnym przewodnikiem. Odjazd do Batumi. Przyjazd do hotelu „Sky Inn” w Batumi, zakwaterowanie i nocleg.

27.06.2018
Śniadanie, zwiedzanie Adżarii – przede wszystkim jej stolicy Batumi. Czarnomorski kurort od lat budzi wielkie zainteresowanie w Polsce i na pewno wart jest poznania. Zobaczymy nowoczesne centrum miasta, pomnik Ali i Nino, wieżę Czaczy. Czas wolny na plażowanie. Wieczorem powitalna kolacja w regionalnej restauracji. Po kolacji wjazd kolejką na pobliskie wzgórze skąd rozciąga się piękna panorama na Batumi. Zachód słońca nad Morzem Czarnym. Przejazd na wieczorny pokaz Grających Fontann. Nocleg w hotelu w Batumi.

28.06.2018
Śniadanie, wykwaterowanie i odjazd do Tbilisi. Po przyjeździe zwiedzanie stolicy Gruzji. Tbilisi to klasyczny przykład urbanistycznej mieszaniny stylów, w którym kolejne warstwy przenikają się wzajemnie tworząc niezwykle unikalną całość. Gruzińskie i ormiańskie świątynie, turecka twierdza, rosyjskie bulwary i nade wszystko pamiętające czasy perskie słynne tbiliskie łaźnie, to wszystko sprawia że miasto to trzeba zobaczyć i do niego wracać. Zwiedzimy mi. Cminda Sameba – największa cerkiew na Kaukazie, cerkiew Sioni ( relikwie krzyża św. Nino ) i Metekhi, Łaźnie Orbeliani. Wjazd kolejką linową na wzgórze gdzie stoi pomnik Matki Gruzji. Przejazd Aleją Szota Rustaveli, Muzeum Narodowe, Parlament, dzielnica ormiańska oraz ul. Lecha Kaczyńskiego z jego pomnikiem. Spacer przez Most Pokoju, Stare Miasto. Zakwaterowanie w hotelu „Kopala Rikhe” w centrum miasta.. Wieczorem kolacja w przepięknej scenerii na górze Mtacminda z panoramą na
stolicę Gruzji. Powrót do hotelu. Nocleg.

29.06.2018
Śniadanie, wyjazd na całodniową wycieczkę – Gruzińska Droga Wojenna.To jedyny szlak który przecina Wielki Kaukaz na całej szerokości. Zbudowana w XIX w. przez Imperium Rosyjskie jest do dnia dzisiejszego strategicznym punktem łączącym Północną Osetię z Gruzją, a zarazem wielką atrakcją turystyczną gdyż droga ta to nie tylko góry ale także wspaniale wkomponowane w nie zabytki gruzińskiej architektury. Przejazd do twierdzy Ananuri, zwiedzanie. Następnie postój na Przełęczy Krzyżowej – Panorama Wielkiego Kaukazu. Przejazd przez narciarski kurort Gudauri do Kazbegi. Stamtąd wjazd jeepami do Klasztoru Swiętej Trójcy – Cminda Sameba. Wieczorem powrót do Tbilisi, kolacja w lokalnej restauracji. Nocleg.

30.06.2018
Śniadanie, wykwaterowanie i odjazd do Kachetii. Dzień ten poświęcimy wschodniemu regionowi Gruzji, bogatej w zabytki i malownicze krajobrazy Kachetii. Jej sercem stanowi rozległa dolina rzeki Alazani, na której zboczach znajdują się słynne kachetyńskie winnice uznawane za najlepsze w całej Gruzji. Zachowane w całym regionie zabytki są jednocześnie świadkiem wielowiekowych zmagań Gruzinów z naporem silniejszych sąsiadów, Persów i Turków. W programie zwiedzanie Monastyru Ikalto, Katedry Alawerdi oraz zamku Gremi. Spacer po Telavi. Przyjazd do Kvareli. Degustacja win kachetyjskich oraz czaczy połączona z kolacją. Zakwaterowanie w hotelu. Nocleg w hotelu „Old Telavi” w Telavi.

1.07.2018
Śniadanie, wykwaterowanie i dalsze zwiedzanie. Poznamy, zdaniem wielu, najbardziej malownicze miasto w Gruzji, Sighnaghi . Następnie wizyta w Monastyrze Bodbe. W tym Monastyrze spoczywa św. Nino, która chrystianizowała Gruzję. Następnie przejazd do niezwykle ważnego dla gruzińskiej duchowości skalnego Monastyru Dawid Garedża, położonego na pustyni na granicy azerskiej. Gruzję pożegnamy wieczorną biesiadą w Udabno, u Polaków którzy prowadzą tam słynny już Oasis Club. Degustacja swanskiej czaczy. Późnym wieczorem przyjazd do Tbilisi, zakwaterowanie w hotelu. Nocleg.

2.07.2018
Śniadanie, przejazd do Mcchety, pierwszej gruzińskiej stolicy, a zarazem przepięknego miejsca gdzie monumentalne zabytki dopełniają się ze skalistą przyrodą doliny rzeki Mtkwari. Najpierw zwiedzimy Dżwari – ta świątynia to prawdziwa perła gruzińskiej architektury, która posłużyła za pierwowzór dla dziesiątek innych świątyń w Gruzji. Nastepnie zwiedzanie Katedry Sweti Cchoweli – najważniejszego zabytku miasta. Spacer po miasteczku, czas wolny na zakup pamiątek na lokalnym bazarze. Po zwiedzaniu powrót do Tbilisi. Kolacja w regionalnej restauracji z pokazem tańców gruzińskich. Powrót do hotelu. Nocleg.

3.07.2018
Śniadanie, wykwaterowanie i odjazd do Kutaisi. Na trasie postój w Gori, krótkie zwiedzanie kompleksu w którym znajduje się Muzeum Józefa Stalina, dom w którym się urodził oraz słynna „salonka” wodza Rosji Radzieckiej. Po przyjeździe spacer po Kutaisi, zwiedzanie Monastyru Bagrati ( z zewnątrz ) Następnie przejazd i zwiedzanie Monastyru Gelati. Wieczorem kolacja w lokalnej restauracji. Przejazd na lotnisko. Odprawa. O godz. 22.35 wylot z lotniska Kutaisi (Wizz Air) Przylot do Katowic o godz.00.05. Zakończenie wycieczki.