Paralaksa tła

LIBAN – z kręgu kultury Fenicjan

Cena:
4 600 zł/os
Zakwaterowanie:
Hotele wg.programu
Termin:
30.05 - 7.06.2020 r
Oferta:
Liban
9 DNI
W CENIE:
- bilet lotniczy , przelot samolotem na trasie Warszawa- Bejrut - Warszawa ( przelot bezpośredni ) liniami lotniczymi PLL LOT z 1 dużym bagażem rejestrowanym ( max. 23 kg ) i 1 małym bagażem podręcznym ( max. 8 kg ) - na miejscu przejazdy klimatyzowanym autokarem - pilot z BP Polan na całą trasę - 8 noclegów w hotelu MOZART 3* ze śniadaniem pokoje 2-3 osobowe z łazienką - 3 obiadokolacje w libańskich restauracjach ( w tym jedna z pokazem tańca oraz winem ) - 4 obiadokolacje w hotelu - ubezpieczenie NNW, KL oraz bagaż TU Signal Iduna ( wraz z chorobami przewlekłymi ) - obowiązkowa opłata na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
CENA NIE OBEJMUJE:
Bilety wstępów, degustacja win, lokalny przewodnik podczas całej trasy w Libanie, zwiedzanie w systemie TGS ( indywidualne słuchawki dla każdego ) 100 USD/os - płatne pilotowi po przylocie do Libanu Napiwki dla obsługi hotelowej i kierowców ok. 10 USD/os Dopłata do pokoju 1 os. 225 USD Przejazd autokarem na lotnisko w Warszawie i z powrotem ok. 200 zł/os ( w zależności od ilości chętnych ) Dodatkowe posiłki, napoje do posiłków, wydatki własne.

TERMIN: 30.05 – 7.06.2020 r

1 dzień: ( 30.05.2020 )
Zbiórka na lotnisku F.Chopina w Warszawie o godz. 20.30. Wylot liniami PLL LOT do Bejrutu o godz. 22.30 ( przelot bezpośredni )

2 dzień: ( 31.05.2020 )
Przylot do Bejrutu o godz. 3.00. Przejazd do hotelu, wypoczynek. Śniadanie. Zwiedzanie stolicy Libanu, BEJRUTU, który pamięta czasy Fenicjan. Zwiedzanie Muzeum Narodowego, które mieści ponad 100 000 eksponatów z czasów antyku i średniowiecza. Przerwa na zdjęcia przy Skale Gołębiej. Spacer promenadą Corniche do nowoczesnej dzielnicy Solidere w centrum. Zwiedzanie ruin łaźni rzymskiej. Spacer przez Place de I’Etoile. Po południu zwiedzanie panoramiczne okolicy Ashrafieh i Muzeum Sursock. Powrót do hotelu, kolacja w hotelu, nocleg.

3 dzień: ( 1.06.2020 )
Śniadanie. Przejazd do miasta BASHARRE w północnym Libanie, gdzie żył Khalil Gibran – najsłynniejszy libański poeta i filozof. Przejazd do miejsc z listy UNESCO: Las Bożych Cedrów, opisany w Starym Testamencie oraz DOLINA QADISHA, jedna z najgłębszych i najpiękniejszych dolin Libanu. Na dnie dzikiego, stromego wąwozu płynie rzeka Qadisha, mająca źródło w grocie Qadisha u podnóża lasu cedrowego. W dolinie znajdują się jedne z najważniejszych na świecie wczesnochrześcijańskich osad. Wykute i ukryte w stromych skałach kaplice, groty i pustelnie często pokryte są XII- i XIII-wiecznymi freskami. Zwiedzanie klasztoru Mar Antonios Qozhaya. Powrót do hotelu, krótki wypoczynek. Przejazd na kolację do restauracji Zaid el Kheir ( podczas kolacji shaw, lokalne dania libańskie, taniec brzucha, napoje ) Po kolacji powrót do hotelu, nocleg.

4 dzień: ( 2.06.2020 )
Śniadanie. Przejazd nad NAHR EL KALB (Rzekę Psa), gdzie w wapiennej skale łańcucha gór Mount Lebanon znajdują się jedne z najwspanialszych jaskiń świata – JEITA GROTTO. Odkryte w 1836 r., zyskały międzynarodową sławę dzięki spektakularnym, czasem nawet złowieszczym tworom stalaktytów, stalagmitów, kamiennych ścian i kolumn. Zwiedzanie. Jaskinie mieszczą się na dwóch poziomach, dolną kondygnację zwiedza się podczas przeprawy łodzią po podziemnym jeziorze o długości 623 m, a górną pieszo. Przejazd do HARISSY, gdzie nad zatoką Jounieh góruje ogromna statua Our Lady of Lebanon. Wejście na taras widokowy statuy, gdzie można podziwiać wspaniałą panoramę miasta i zatoki. Powrót do hotelu, krótki wypoczynek. Przejazd na kolację do restauracji Bou Melhem. Po kolacji powrót do hotelu, nocleg.

5 dzień: ( 3.06.2020 )
Śniadanie. Przejazd do portowego miasta BYBLOS. Spacer wokół średniowiecznej starówki, zobaczymy mi. odrestaurowany XII-wieczny zamek krzyżowców. Obok zamku znajduje się stanowisko archeologiczne ukazujące fascynującą historią miasta począwszy od czasów neolitycznych. Zwiedzanie ruin świątyni bogini Baalat Gebal. Przejazd od ANNAJA, wizyta w klasztorze św. Marona, gdzie spoczywa św. Charbel Makhlouf. Niedaleko klasztoru znajduje się samotnia i cela w której św. Charbel spędził życie. Powrót do Bejrutu. Kolacja w hotelu, nocleg.

6 dzień: ( 4.06.2020 )
Śniadanie. Przejazd do DOLINY BEKAA. Zwiedzanie BAALBEK, jednego z największych cudów starożytnego Świata, wpisanego na listę UNESCO. Największe i najlepiej zachowane rzymskie świątynie, jakie widział świat, wznosząc się wysoko nad równiną Bekaa, obwieszczały potęgę imperium rzymskiego. Obiad w lokalnej restauracji. Przejazd do KSARY, wizyta w najstarszej winiarni z XIX w. i degustacja win. Powrót do hotelu, kolacja w hotelu, nocleg.

7 dzień: ( 5.06.2020 )
Śniadanie. Przejazd na wybrzeże Morza Śródziemnego do TYRU. Dawne miasto i port Fenicjan w starożytności było jednym z najważniejszych na świecie. Zwiedzanie pozostałości antycznego miasta na stanowisku archeologicznym Al-Bass: rozległa nekropolia z setkami kamiennych sarkofagów, rzymska droga kolumnowa, olbrzymi łuk triumfalny, termy, akwedukt, hipodrom. Większość zabytków pochodzi z czasów rzymskich i bizantyjskich, starożytny Tyr wpisano na listę UNESCO. Następnie przejazd do SYDONU, należącego wraz z Byblos i Tyrem do wielkiej fenickiej trójki miast-stanów. Zwiedzanie: Zamek Morza wzniesiony w XIII w. przez rycerzy św. Jana, stare miasto, Khan as-Sabun, Khan el-Franj – największy w Sydonie zajazd dla karawan. Powrót do hotelu, krótki wypoczynek. Przejazd do restauracji Le Pecheur , kolacja. Po kolacji powrót do hotelu, nocleg.

8 dzień; ( 6.06.2020 )
Śniadanie, po śniadaniu przejazd do TRYPOLISU, drugiego pod względem wielkości miasta Libanu. Na starym mieście można zobaczyć Zamek Krzyżowców Raymonda de St. Gilles, meczety z okresu Mameluków, szkoły koraniczne, orientalne bazary oraz łaźnię turecką o nazwie „Hamman Izzeddine”. Następnie przejazd do
do znanego kurortu BATROUN. Batroun to urocze portowe miasteczko otoczone gajami cytrusowymi i pięknymi plażami. Wśród jego krętych uliczek, oprócz licznych nadmorskich knajpek, można zobaczyć także budowle pamiętające czasy starożytnych Fenicjan, Rzymian i Greków. Znajdziemy tu również jedne z najlepszych plaż w Libanie. W krystalicznej wodzie będzie można nie tylko popływać, ale i uprawiać sporty wodne. Plaża w Batroun cieszy się popularnością wśród miłośników windsurfingu, bodyboardingu, nurkowania i żeglarstwa. Czas wolny. Wieczorem powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

9 dzień: ( 7.06.2020 )
Wykwaterowanie o godz. 1.00, przejazd na lotnisko. Wylot do Polski o godz. 3.50. Przylot do Warszawy o godz. 6.30. Zakończenie wycieczki.

CENA: 4.600 zł/os

W CENIE:

– bilet lotniczy , przelot samolotem na trasie Warszawa- Bejrut – Warszawa ( przelot bezpośredni ) liniami lotniczymi PLL LOT z 1 dużym bagażem rejestrowanym ( max. 23 kg ) i 1 małym bagażem podręcznym ( max. 8 kg )
– na miejscu przejazdy klimatyzowanym autokarem
– pilot z BP Polan na całą trasę
– 8 noclegów w hotelu MOZART 3* ze śniadaniem pokoje 2-3 osobowe z łazienką
– 3 obiadokolacje w libańskich restauracjach ( w tym jedna z pokazem tańca oraz winem )
– 4 obiadokolacje w hotelu
– ubezpieczenie NNW, KL oraz bagaż TU Signal Iduna ( wraz z chorobami przewlekłymi )
– obowiązkowa opłata na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

DODATKOWO PŁATNE:

Bilety wstępów, degustacja win, lokalny przewodnik podczas całej trasy w Libanie, zwiedzanie w systemie TGS ( indywidualne słuchawki dla każdego ) 100 USD/os – płatne pilotowi po przylocie do Libanu
Napiwki dla obsługi hotelowej i kierowców ok. 10 USD/os
Dopłata do pokoju 1 os. 225 USD
Przejazd autokarem na lotnisko w Warszawie i z powrotem ok. 200 zł/os ( w zależności od ilości chętnych )
Dodatkowe posiłki, napoje do posiłków, wydatki własne.
UWAGA :
Wymagany jest paszport ważny min. 6 miesięcy od planowanej daty powrotu. Do Libanu nie zostaną wpuszczone osoby: posiadające w paszportach stemple graniczne/wizę izraelską, posiadające w paszportach stemple graniczne jordańskie lub egipskie z punktów/przejść granicznych z Izraelem (nawet przy braku stempli izraelskich).