MOŁDAWIA 7 dni ( samolot )

MOŁDAWIA 7 dni ( samolot )

Podstawowe informacje
Cena:
3 550 zł/os
Zakwaterowanie
wg. programu
Termin
15.09 – 21.09.2019
Wycieczka
Mołdawia 7 dni
W CENIE:    

• przelot na trasie Warszawa – Kiszyniów – Warszawa (bezpośrednie połączenie LOT) • transport autokarem w Mołdawii na całej trasie zwiedzania • 6 noclegów ze śniadaniami, zakwaterowanie w hotelu o standardzie 4* w Kiszyniowie (pokoje 2- osobowe z łazienkami) • wyżywienie: 6 obiadów i 1 kolacja zgodnie z programem • bilety wstępów do zabytków i muzeów zgodnie z programem • opieka polskojęzycznego pilota oraz lokalnego przewodnika w Mołdawii • ubezpieczenie NNW i KL w TU Signal Iduna Polska • opłata za system zwiedzania ze słuchawkami tour-guide • obowiązkowa opłata na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny • podatek VAT marża
DODATKOWO PŁATNE:  

zwiedzanie 6 winnic wraz z degustacjami, zwiedzanie zakładu i degustacji koniaków Kvint, zwyczajowych napiwków dla lokalnego przewodnika oraz kierowcy,: 120 Euro/os ( płatne obligatoryjnie pilotowi po przylocie do Mołdawii ) dopłaty do pokoju 1-osobowego 130 Euro/os ( płatne w biurze), dodatkowych posiłków nie zawartych w programie, transportu na lotnisko do Warszawy

TERMIN: 15 – 21.09.2019

1 dzień:

wylot z Warszawy do stolicy Mołdawii Kiszyniowa o godz. 11.20 ( zbiórka na lotnisku na 2 godz. przed wylotem ) Po przylocie spotkanie z lokalnym przewodnikiem, transfer do hotelu, zakwaterowanie. Po krótkim wypoczynku piesza wycieczka po centrum Kiszyniowa: bulwar Stefana Wielkiego, Cerkiew Narodzenia Pańskiego, Łuk Triumfalny, budynek parlamentu Mołdawskiego, spacer po alei klasyków mołdawskiej literatury w parku Stefana Wielkiego. O godz. 20.00 powitalna kolacja w restauracji „La Taifas” ( dania narodowe kuchni mołdawskiej ) Powrót do hotelu. Nocleg.

2 dzień:

śniadanie, wizyta w położonym na skalnej grzędzie kompleksie klasztornym STARE ORHEI (Orheiul Vechi). Zobaczymy kutą w skale cerkiew, malowniczo położoną dzwonnicę i pieczary klasztoru z XII-XVIII wieku. Nieopodal znajdują się także wykopaliska starożytnego osiedla Daków: V-III w. p.n.e. Unikatowy w skali światowej klasztor w Starym Orhei, wykuty w wapiennej skale, zyskał nazwę skansenu Mołdawii. Na niewielkim obszarze zobaczyć tu można wiele typowych dla tego kraju elementów: tradycyjną wiejską kulturę, malownicze cerkwie, meandrującą rzekę, biel skał i soczystą zieleń stepów. Następnie przejazd do wioski Butuczeny, gdzie zobaczymy dom-muzeum ukazujący tradycje życia chłopów mołdawskich w XIX wieku. Odwiedzimy domek „Butuczeny” a następnie „Casa Verde” Butuczeny, gdzie zjemy tradycyjny mołdawski obiad z domowym winem. Po południu wizyta w słynnym zakładzie winiarskim w CRICOVA – posiada on drugie co do wielkości piwnice win – 120 km podziemnych tuneli, galerii i sal degustacyjnych! Każdy tunel przypomina ulicę i ma swoją nazwę pochodzącą od gatunku wina, które tam leżakuje; np. “Aligote”, “Feteasca”, “Cabernet”. W tutejszych piwnicach znajduje się sławna kolekcji win Hermanna Goeringa; najstarsza butelka zawiera wino z Jerozolimy z 1902 roku! Zobaczymy też linię produkcyjną szampana. Podobno tutaj Władimir Putin obchodził swoje 50-teurodziny….Degustacja win wraz z lekkimi przekąskami. Powrót do Kiszyniowa. Nocleg.

3 dzień:

śniadanie, wyjazd do regionu Naddniestrza. Przekroczenie granicy której nie uznaje żaden kraj na świecie. Przejazd do Bender i zwiedzanie tutejszej monumentalnej twierdzy – wzniesiona na przełomie XV i XVI wieku była świadkiem licznych wojen. Przez długie lata należała do Turcji. Tu w 1711 r. powstała głośna „Konstytucja Benderska” – uznawana za pierwszą konstytucję Ukrainy. Następnie zwiedzanie TYRASPOLA – położone na lewym brzegu Dniestru, od roku 1991 pełni funkcję stolicy samozwańczej Republiki Naddniestrza. Naddniestrze uznawane jest za relikt okresu sowieckiego (odwołuje się do historii ZSRR, nadal przy siedzibie prezydenta wznosi się pomnik Lenina). Ale jest to jednocześnie nowoczesne, bogate miasto. Po zwiedzaniu obiad w typowej ukraińskiej restauracji „Kumaniok” . W Tyraspolu znajduje się znana wytwórnia koniaków KVINT. Zwiedzanie zakładu oraz degustacja 5 rodzajów koniaku. Wizyta w przyzakładowym sklepie, możliwość zakupu wyjątkowych trunków. Powrót do Kiszyniowa, nocleg.

4 dzień:

śniadanie, przejazd na północ Mołdawii. Przejazd do miasta Soroki. Jest to jedno z najstarszych i najładniejszych miast Mołdawii, wyrosło wokół słynnej fortecy na łuku Dniestru. Zwiedzanie imponującej twierdzy Stefana Wielkiego pochodzącej z XVI w. Na przestrzeni stuleci zamek w Sorokach przechodził z rąk do rąk. W pewnym momencie należał do Polski. Spacer po dzielnicy cygańskiej. Soroki są stolicą mołdawskich Romów. Na wysokim brzegu rzeki wznoszą się ich malownicze pałace. Być może uda nam się spotkać słynnego króla Cyganów. Wjazd na wzgórze gdzie stoi pomnik nazwany „świecą wdzięczności” (wzniesiona w 2004 r. przez anonimowego artystę). Spod świecy rozciąga się piękny widok na Dniestr. Obiad w restauracji „Stara Twierdza” Przejazd do miejscowości Orgejew do winnicy Chateau Vartely, zwiedzanie znanej winnicy oraz degustacja win. Wieczorem powrót do Kiszyniowa, nocleg.

5 dzień:

śniadanie, wyjazd w kierunku miejscowości Stefan Woda, wizyta w słynnych winnicach Purkari (zwycięzca światowych mistrzostw winiarskich, laureat prawie 30 medali) Obiad w restauracji winnicy Purkari .Wizyta w piwnicach winnych, degustacja kilku gatunków win, mi. „Negru de Purkari „ i Rosu de Purkari” , które często goszczą na stołach angielskiej rodziny królewskiej. Następnie przejazd i wizyta w małej rodzinnej winnicy Et Cetera. Degustacja win prosto z beczek. Następnie przejazd i powrót do Kiszyniowa, nocleg.
6 dzień: śniadanie, wyjazd do Milesti Mici – „podziemnego miasta”. Długość piwnic Milesti Mici przekracza 200 km, są to najdłuższe tunele w Europie i są wpisane na listę rekordów.W piwnicach będziemy degustować kilka gatunków wina oraz zjemy obiad składający się z narodowych mołdawskich dań. Po powrocie do Kiszyniowa zwiedzimy Muzeum Etnograficzne, które powstało w Kiszyniowie już w 1889 roku.Powrót do hotelu.Nocleg.

7 dzień:

śniadanie, czas wolny w Kiszyniowie. O godz.12.00 wykwaterowanie i odjazd do jednego z najnowszych zakładów produkujących wino – Askoni .Tutaj właścicielami winnicy są sami mieszkańcy wioski, którzy częstują gości swoim doskonałym winem i placindami – typowymi mołdawskimi plackami prosto z pieca. Zwiedzanie winnicy, degustacja win oraz obiad. Odjazd na lotnisko. Wylot do Warszawy o godz.17.55. Przylot do Warszawy i zakończenie imprezy o godz. 18.45

CENA: 3.550 zł/os

ŚWIADCZENIA ZAWARTE W CENIE:
• przelot na trasie Warszawa – Kiszyniów – Warszawa (bezpośrednie połączenie LOT)
• transport autokarem w Mołdawii na całej trasie zwiedzania
• 6 noclegów ze śniadaniami, zakwaterowanie w hotelu o standardzie 4* w Kiszyniowie (pokoje 2- osobowe z łazienkami)
• wyżywienie: 6 obiadów i 1 kolacja zgodnie z programem
• bilety wstępów do zabytków i muzeów zgodnie z programem
• opieka polskojęzycznego pilota oraz lokalnego przewodnika w Mołdawii
• ubezpieczenie NNW i KL w TU Signal Iduna Polska
• opłata za system zwiedzania ze słuchawkami tour-guide
• obowiązkowa opłata na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
• podatek VAT marża
CENA NIE ZAWIERA: zwiedzania 6 winnic wraz z degustacjami, zwiedzania zakładu i degustacji koniaków Kvint, zwyczajowych napiwków dla lokalnego przewodnika oraz kierowcy,: 120 Euro/os ( płatne obligatoryjnie pilotowi po przylocie do Mołdawii ) dopłaty do pokoju 1-osobowego 130 Euro/os ( płatne w biurze), dodatkowych posiłków nie zawartych w programie, transportu na lotnisko do Warszawy