Pielgrzymka do Medjugorje i Chorwacji – 7 dni

Pielgrzymka do Medjugorje i Chorwacji – 7 dni

Podstawowe informacje
Cena:
840 zł /os
Zakwaterowanie
Pensjonat w Medjugorje
Termin
26.04 – 2.05.2018
Wycieczka
Pielgrzymka do Medjugorje
CENA OBEJMUJE:

przejazd autokarem lux (WC, video, barek)
4  noclegi, 4 śniadania i 4 obiadokolacje w Pensjonacie w Medjugorje ( ok. 4 km od Bazyliki )  zakwaterowanie w pokojach 2,3-osobowych z łazienkami
ubezpieczenie NNW, KL, bagaż za granicą
opieka pilota - przewodnika na całą trasę (nie oprowadza wewnątrz obiektów)
podatek VAT marża
DODATKOWO PŁATNE:

10 Euro/os – przewodnik lokalny w Mostarze, opłata wjazdowa do Medjugorje, zwiedzanie z systemem TGS ( słuchawki indywidualne ) – płatne pilotowi w autokarze

1 dzień: Wyjazd z Pszczyny o godz.15.00, przejazd do Rybnika. Msza Święta rozpoczynająca pielgrzymkę o godzinie 16.00 Wyjazd z Rybnika- Zamysłowa. Przejazd nocny przez Słowację i Węgry do Chorwacji.

2 dzień: Przyjazd do Marija Bistrica – miejscowości położonej  32 km od Zagrzebia, w pobliżu Parku Krajobrazowego Medvednica. Najważniejsze chorwackie Sanktuarium Maryjne. Zwiedzanie i Msza święta. Następnie odjazd do Medjugorje. Po przyjeździe zakwaterowanie w pensjonacie nieopodal Sanktuarium. Obiadokolacja. Udział w wieczornym nabożeństwie. Nocleg.

3 dzień: śniadanie, zwiedzanie Medjugorje z przewodnikiem. Czas wolny na indywidualne modlitwy czy spowiedź św. Wieczorna Msza św. Obiadokolacja i nocleg.

4 dzień: śniadanie, wspólna Droga Krzyżowa na Križevac. Wieczorne nabożeństwa. Obiadokolacja i nocleg.

5 dzień: śniadanie, wyjazd do Mostaru – miasta zachwycającego swoim orientalnym klimatem, z najcenniejszym zabytkiem – kamiennym starym mostem (wpisanym na listę UNESCO) nad rzeką Neretwą, który łączy dwie części miasta: muzułmańską i chrześcijańską. Powrót do Medjugorie, wejście na Górę Objawień. Obiadokolacja. Wieczorem udział nabożeństwach. Nocleg.

6 dzień: śniadanie, wykwaterowanie i wyjazd do Chorwacji, przyjazd do Sanktuarium Krwi Chrystusa w Ludberg. Zwiedzanie oraz Msza św. Odjazd do Polski.

7 dzień: planowany powrót do Rybnika-Zamysłowa i Pszczyny w godzinach rannych

 

UWAGI: 

W programie przewidziany jest :
• Codzienny wspólny Różaniec, wieczorna Msza św. i nabożeństwo międzynarodowe

  • Po Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu(środa, czwartek i sobota) lub Adoracja Krzyża (piątek)
  • Wspólna Droga Krzyżowa na Križevac
    • Wspólne wejście na Podbrdo (Górę Objawień)
    • W miarę możliwości spotkanie z widzącymi ojcami franciszkanami

Każda osoba biorąca udział w wyjeździe powinna posiadać ważny dowód osobisty lub paszport ( data ważności minimum 6 miesięcy od daty wyjazdu z Bośni )

Prosimy o zabranie wygodnego obuwia oraz peleryny przeciwdeszczowej ( w kwietniu mogą być opady )


UWAGA:

Wyżywienie: śniadania i obiadokolacje serwowane, domowe jedzenie, po śniadaniu można sobie zrobić kanapki i napoje na cały dzień – bezpłatnie.