Paralaksa tła

ROSJA – KOLEJĄ TRANSSYBERYJSKĄ NAD BAJKAŁ

Cena:
11.900 zł / os w pokoju 2 os
Zakwaterowanie:
Hotele wg.programu
Termin:
27.06 - 12.07.2020
Wycieczka:
BAJKAŁ
KOLEJĄ TRANSSYBERYJSKĄ NAD BAJKAŁ
W CENIE:
- bilety lotnicze Warszawa – Moskwa oraz Irkuck – Moskwa - Warszawa zgodnie z rozkładem lotów ( limit bagażu 23 kg oraz bagaż podręczny 8 kg ) - przejazd Koleją Rosyjską oraz Transsyberyjską na trasie Moskwa – Kazań, Kazań - Jekaterynburg oraz Jekaterynburg - Irkuck w przedziałach tzw. kupe ( 4 osobowe zamykane ) - program turystyczny w Moskwie, Kazaniu, Jekaterynburgu oraz nad Bajkałem - 10 noclegów w hotelach ***/**** zgodnie z programem, pokoje 2,3-osobowe z łazienkami - wyżywienie wg programu Ś- śniadanie, O-obiad, K- kolacja ( nie dotyczy dni podczas przejazdu koleją transsyberyjską ) - podczas przejazdu koleją posiłki w/g programu - organizacja programu turystycznego - wszystkie bilety wstępów w/g programu - transport nad Bajkałem ( kutry, autokar, UAZy, promy ) - lokalni przewodnicy ( z jęz. polskim w Moskwie, z językiem rosyjskim w pozostałych miejscach ) - pilot – tłumacz z BP „Polan” na całą trasę - ubezpieczenie NNW oraz KL ( obejmuje choroby przewlekłe ) oraz bagaż TU Signal Iduna Polska - obowiązkowa opłata na TFG - wiza rosyjska wraz z opłatami za wizowanie
DODATKOWO PŁATNE:
Dopłata do pokoju 1 -osobowego ( podczas pobytu w hotelach ) : 1.900 zł Napiwki dla lokalnych przewodników, kierowców oraz obsługi pociągu 25 Euro/os Dodatkowe napoje oraz posiłki nie ujęte w programie Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji ( płatne przy podpisaniu Umowy ) 2,2 % wartości wycieczki bez CP ( chorób przewlekłych ) lub 5,3% z CP ( chorobami przewlekłymi )

ROSJA – KOLEJĄ TRANSSYBERYJSKĄ NAD BAJKAŁ
MOSKWA – KAZAŃ – JEKATERYNBURG – IRKUCK – BAJKAŁ

 

TERMIN: 27.06 – 12.07.2020

Dzień 1 ( 27.06.2020 )
Zbiórka na Lotnisku im. Chopina w Warszawie o godz.7.50 i wylot do Moskwy rejsem SU2007 o godz. 9.50. Przylot do stolicy Rosji o godz.12.50 czasu lokalnego, spotkanie z miejscowym przewodnikiem. Transfer do hotelu. Po krótkim odpoczynku wycieczka objazdowa autokarem po Moskwie ( ok. 4 godz. ) : cerkiew Chrystusa Zbawiciela, Wzgórza Worobiowskie ( panorama Moskwy, Uniwersytet – z zewnątrz), Góra Pokłonowa z Parkiem Zwycięstwa, kryty Most “Bagration” (jedna z najbardziej nowoczesnych budowli Moskwy), Nowy Arbat, Pierścień Bulwarowy, Ulica Twerska – główna ulica stolicy z placem Puszkina i pomnikiem założyciela Moskwy księcia Jurija Dołgorukiego, Teatr Wielki (z zewnątrz), Duma, Łubianka, Moskwa-City. Powrót do hotelu. Obiadokolacja, a następnie wyjazd na wieczorną przechadzkę, która pozwoli poczuć klimat rosyjskiej stolicy. Słynnym moskiewskim metrem przejedziemy na Plac Czerwony aby zobaczyć stolicę Rosji w wieczornym oświetleniu. Powrót do hotelu. Nocleg. ( K )

Dzień 2 ( 28.06.2020 )
Po śniadaniu o godz.10.00 wykwaterowanie i ciąg dalszy poznawania Moskwy. Z lokalnym przewodnikiem ruszamy metrem na zwiedzanie: przemaszerujemy przez Plac Czerwony, oglądając cerkiew Błogosławionego Wasyla i słynny GUM, wejdziemy na Kreml, by zobaczyć siedzibę prezydenta (a dawniej I sekretarzy), zabytkowe cerkwie oraz wielkie car-dzwon i car-armatę. Zwiedzanie Zbrojowni kremlowskiej, gdzie zobaczymy mi. cenne korony carów Rosji, broń, inne insygnia carskie, biżuterię, karety oraz jajka Faberge. Obiad. Spacer po nowopowstałym Parku Zariadje ( sesja fotograficzna, panorama Moskwy z wiszącego mostu ) czas wolny. O godz.18.00 przejazd na Dworzec Kazański – wyjazd w pierwszy odcinek wielkiej kolejowej podróży nad Bajkał. Wyjazd pociągu do Kazania o godz. 20.50. Nocleg w pociągu, przedziały sypialne, czteroosobowe. Kolacja w pociągu. ( Ś,O, K )

Dzień 3 ( 29.06.2020 )
Rano ok. godz.8.00 przybycie do ponadmilionowego Kazania – położonej nad Wołgą stolicy rosyjskich Tatarów. Śniadanie w lokalnej restauracji. Zwiedzanie dzielnicy starotatarskiej z zabytkowym meczetem Mardżani, Teatr G.Kamala, Plac Wolności, Park 1000-lecia Kazania, Uniwersytet, Sobór Kazański ze słynną ikoną Matki Boskiej Kazańskiej. Świątynia Wszystkich Religii. Ta unikalna budowla zawiera elementy kilku religii: krzyż chrześcijański, muzułmański półksiężyc, gwiazdę Dawida i kopułę chińską. W ostatecznym projekcie przewidzianych jest 16 religii świata, w tym cywilizacji, które przestały istnieć. Następnie pieszy spacer po kazańskim „Arbacie” – ulicy Baumana. Obiad z regionalnymi potrawami w restauracji w centrum miasta.

Po obiedzie zwiedzanie najważniejszej atrakcji miasta: Kazańskiego Kremla – unikatowego zespołu muzealno-architektonicznego wpisanego na listę UNESCO. Następnie zwiedzanie Narodowego Muzeum Tatarstanu. następnie przejazd do firmowego sklepu ” Arysz Maie” , degustacja firmowych produktów alkoholowych ( 4 gatunki wódki wraz z zakąskami ) oraz możliwość zakupów degustowanych produktów oraz produktów delikatesowych i pamiątek z Tatarstanu. Ok. godz. 18.00-zakwaterowanie w hotelu. Nocleg. ( Ś,O )
W tym dniu dla chętnych wycieczka fakultatywna KAZAŃ NOCĄ ( podświetlone najważniejsze budynki i zabytki Kazania oraz fontanny ) CENA:

Dzień 4 ( 30.06.2020 )
Po śniadaniu wykwaterowanie i ok. godz.10.00 wyjazd na wycieczkę do założonej przez Iwana Groźnego twierdzy Swijażsk, położonej nad szeroko rozlaną Wołgą ( 70 km ) Zobaczymy tam odrestaurowane XVI-wieczne cerkwie i budynki klasztorne, które w ZSRR służyły jako więzienie GUŁAG-u i szpital psychiatryczny. W trakcie zwiedzania obiad w restauracji na wyspie. Czas wolny. Ok. godz.18.00 transfer na dworzec kolejowy i wyjazd pociągiem do Jekaterynburga ok. godz.20.00. Nocleg w pociągu, przedziały sypialne, czteroosobowe. ( Ś,O )

Dzień 5 ( 1.07.2020 )
Ok. godz. 13.00 przyjazd do Jekaterynburga. Obiad w restauracji. Zwiedzanie miasta, zwanego w Rosji „Bramą Uralu”, które do historii przeszło jako miejsce mordu na carze Mikołaju II i jego rodzinie. Zobaczymy słynny obelisk Europa – Azja ustawiony w XIXw. Przez stulecia również dla Rosjan góry Uralu stanowiły granicę cywilizacji. Za nimi rozciągała się już bezkresna Syberia; bogata, ale też groźna i nieprzyjazna kraina której zasiedlanie zaczęto dopiero w XIX w. Zobaczymy Cerkiew Na Krwi wzniesioną na miejscu domu Ipatiewa, gdzie dokonano zbrodni. Jest to swoiste centrum kultu rodziny Romanowów, których po upadku komunizmu uznano za męczenników i zaliczono w poczet świętych rosyjskiej cerkwi prawosławnej. Przespacerujemy się też po centrum miasta: zobaczymy m.in. centralny Plac 1905 r. z pobliską historyczną zabudową i pomnik Afgańca upamiętniający poległych w ostatnich wojnach rozpadającego się Związku Radzieckiego.
Zwiedzimy Klasztor Nowotichwiński na którego terenie stoi Sobór Aleksandra Newskiego z 1. połowy XIX
Wieczorem ok. godz.19.00 zakwaterowanie w hotelu. Nocleg. ( O )

Dzień 6 ( 2.07.2020 )
Po śniadaniu wyjazd autokarem na wycieczkę śladami ostatnich Romanowów w Jekaterynburgu. Zobaczymy Ganiną Jamę; porzuconą kopalnię w której ukryto zwłoki zamordowanej rodziny carskiej. Obecnie powstaje tu kompleks świątynny ku czci ostatnich Romanowów. Obiad w restauracji. Po południu zwiedzimy unikalne prywatne Muzeum „Kamienia i biżuterii” a następnie krótka wizyta w Centrum kultury i nauki im. B.Jelcyna – pierwszego Prezydenta Rosji. Przejazd do centum handlowego ( na zyczenie ) – zakupy „Na drogę”. Transfer na dworzec kolejowy i ok. godz. 21.40 wyjazd pociągiem Kolei Transsyberyjskiej do Irkucka. Noclegi w pociągu, przedziały sypialne, czteroosobowe. (trasa pociągiem ok. 3.200 km.). ( Ś,O )

Dzień 7 – 8 ( 3,4.07.2020 )
Podróż Koleją Transsyberyjską ( 2 dni i 5 godzin ) – w pociągu 1 posiłek dziennie w cenie biletu

Dzień 9 ( 5.07.2020 )

Przyjazd do Irkucka we wczesnych godzinach rannych. Spotkanie z lokalnym przewodnikiem. Śniadanie. Po śniadaniu przejazd ok. 5 – godzin na Wyspę Olchon. Jest to największa z bajkalskich wysp. Długa na 72 km, szeroka na 15 km, zadziwia rozmaitością krajobrazu – stepy, skały, lasy i jeziora, plaże. Olchon to święta wyspa szamanizmu, to miejsce pamiętające też mroczne radzieckie czasy. Znajdował się tutaj łagier, którego więźniowie łowili i przerabiali bajkalskie ryby. Na wyspę przejazd najpierw autokarem a następnie promem i już na wyspie transfer UAZami. Na trasie obiad. Po przybyciu do miejscowości Chużyr zakwaterowanie w hotelu, kolacja. Po kolacji krótka wycieczka na skalny przylądek Burchan. Nocleg ( Ś,O,K )
Dzień 10 ( 6.07.2020 ) Śniadanie, całodniowa wycieczka – safari UAZami na przylądek CHOBOJ, co z buriackiego oznacza „kieł”. Z wysokich skał tego najbardziej wysuniętego na północ fragmentu wyspy przy odrobinie szczęścia zobaczyć można pływające w pobliżu nerpy. Na trasie do Przylądka Chaboj zatrzymujemy się na kilku punktach widokowych aby podziwiać krajobrazy. Niedaleko przylądka Choboj znajduje się najgłębsze miejsce Bajkału 1.642 m. oraz najszersze ok. 80 km. Na zmęczonych podróżą turystów czeka przygotowany obiad w formie pikniku. Będziemy degustować buriacką uchę czyli zupę rybną z omula bajkalskiego. Po obiedzie przejazd do wioski Uzury, gdzie znajduje się jedna z nadbajkalskich stacji meteorologicznych. Powrót do hotelu w Chużyrach. Kolacja i nocleg. ( Ś, O ,K )

Dzień 11 ( 7.07.2020 )
Śniadanie, rekreacyjna wycieczka na Południe wyspy Olchon. Przejazd UAZami na Przylądek Chorgoj, skąd rozciąga się malowniczy widok na wyspę Ogoj i buddyjską stupę. Na przylądku odwiedzimy miejsce z tajemniczymi kamieniami megalitowymi. Do dziś archeologowie nie wiedzą, dlaczego ludzie w tym miejscu wznieśli ścianę z kamieni. Następnie udamy się na spacer na Półwysep Chorin-Irgi, czyli w tłumaczeniu z buriackiego „głowa kobyły”. Miejsce to wpisane jest na listę przyrodniczego dziedzictwa Rosji. Obiad – piknik w drodze. Czas wolny na kąpiel w jeziorze Chanchoj. Jezioro Chanchoj jest w tym miejscu oddzielone od Bajkału naturalnie usypaną mierzeją, dlatego woda nagrzewa się w tym miejscu latem do 20 stopni. Po czasie wolnym przejazd do wioski Buriatów. Spróbujemy lokalnych przekąsek oraz napojów, mi. napoju alkoholowego tarasun produkowanego ze sfermentowanego mleka. Wejdziemy do tradycyjnej jurty. Po południu powrót do hotelu. Kolacja w hotelowej restauracji i nocleg. ( Ś,O,K )

Dzień 12 ( 8.07.2020 )

Śniadanie, wykwaterowanie i przejazd UAZami na prom. Przeprawa na stały ląd , przejazd do Listwianki. Na trasie zwiedzimy wioskę Ust-Orda, stolicę regionu buriackiego z jego lokalnym muzeum, gdzie zapoznamy się z życiem Buriatów. W trakcie zwiedzania występ zespołu folklorystycznego. Obiad w restauracji z potrawami przygotowanymi przez Buriatów. W menu szulep ( rosół z makaronem i mięsem ) oraz buuzy ( buriackie pierogi z mięsem ) Następnie przyjazd do Listwianki, zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny. Kolacja i nocleg. ( Ś, O ,K )

Dzień 13 ( 9.07.2020 )

Śniadanie, zwiedzanie Listwianki. Listwianka to najbardziej znana miejscowość nad Bajkałem, pięknie położona przy ujściu rzeki Angary z jeziora Bajkał. Wjazd kolejką na taras widokowy Kamień Czerskiego ( piękne widoki Bajkału i ujścia Angary) Następnie zwiedzanie Muzeum Bajkału, gdzie zapoznamy się z historią powstania tego ogromnego jeziora, jego fauną oraz florą. Po zwiedzaniu obiad ( potrawy lokalne ) Po obiedzie przejazd i zwiedzanie Muzeum Etnograficznego w Talcy. Talcy to jedno z 5 ciu największych tego typu muzeów na terenie Rosji. Najstarszy drewniany zabytek pochodzi z 1667 roku. Powrót do Listwianki i rejs statkiem po Bajkale. Podczas rejsu będziemy mieć czas na podziwianie wspaniałej i nieskażonej cywilizacją przyrody Jeziora Bajkał. Kolacja i nocleg w hotelu w Listwiance. ( Ś, O ,K )

Dzień 14 ( 10.07.2020 )

Wczesne śniadanie, przeprawa promowa do Portu Bajkał. Całodniowa wycieczka turystycznym pociągiem Koleją Krugobajkalską od Portu Bajkał przez Sljudiankę do Irkucka .Wycieczka przebiega widokową trasą wzdłuż południowo-zachodniego, przepaścistego wybrzeża Bajkału. Kolej Krugobajkalska jest wpisana na listę zabytków techniki UNESCO. Na trasie przejazdu będziemy mijać 39 tuneli, 18 kamiennych galerii oraz 248 mostów i wiaduktów ( liczne tunele i mosty przewieszone nad rzekami). Obiad w trakcie przerwy w pociągu – catering. Wieczorem przyjazd do Irkucka, kolacja w restauracji. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu ( Ś, O ,K )

Dzień 15 ( 11.07.2020 )

Śniadanie, zwiedzanie Irkucka, mi. spacer nadrzecznym bulwarem. Zwiedzanie oryginalnej dzielnicy 130tej. Po rekonstrukcji drewnianych domostw mieszczą się tutaj najlepsze kawiarnie i restauracje Irkucka. Po czym zwiedzanie soboru Objawienia Pańskiego i neogotyckiego tak zwanego „polskiego kościoła” oraz cerkwi Zbawiciela z początku XVIII wieku. Zwiedzanie Muzeum Irkucka. Na życzenie grupy możliwość zakupów wyrobów ze złota oraz diamentów. Obiad. Po obiedzie zwiedzanie Muzeum Dekabrystów wraz z koncertem muzyki klasycznej. Ostatnie zakupy. Kolacja w restauracji. Nocleg w hotelu w Irkucku. ( Ś, O ,K

Dzień 16 ( 12.07.2020 )

Śniadanie. O godz. 10.30 transfer na lotnisko, wylot z Irkucka o godz. 13.00 do Warszawy ( z przesiadką w Moskwie ). Przylot do Warszawy ok. godz. 19.00. Zakończenie wycieczki.( Ś )
CENA: 11.900 zł/os w pokoju 2 os
Cena wycieczki skalkulowana dla wartości max. 1 Euro = 4,40 PLN W przypadku zwyżki kursu Euro biuro zastrzega sobie możliwość podniesienia kosztów wycieczki.
Koszt biletów na Kolej Transsyberyjską skalkulowany w cenie na 2019 r, w przypadku podwyżki ceny biuro zastrzega sobie możliwość podniesienia kosztów wycieczki ( max do 20 Euro/os )

W CENIE:
– bilety lotnicze Warszawa – Moskwa oraz Irkuck – Moskwa – Warszawa zgodnie z rozkładem lotów ( limit bagażu 23 kg oraz bagaż podręczny 8 kg )
– przejazd Koleją Rosyjską oraz Transsyberyjską na trasie Moskwa – Kazań, Kazań – Jekaterynburg oraz Jekaterynburg – Irkuck w przedziałach tzw. kupe ( 4 osobowe zamykane )
– program turystyczny w Moskwie, Kazaniu, Jekaterynburgu oraz nad Bajkałem
– 10 noclegów w hotelach ***/**** zgodnie z programem, pokoje 2,3-osobowe z łazienkami
– wyżywienie wg programu Ś- śniadanie, O-obiad, K- kolacja ( nie dotyczy dni podczas przejazdu koleją transsyberyjską )
– podczas przejazdu koleją posiłki w/g programu
– organizacja programu turystycznego
– wszystkie bilety wstępów w/g programu
– transport nad Bajkałem ( kutry, autokar, UAZy, promy )
– lokalni przewodnicy ( z jęz. polskim w Moskwie, z językiem rosyjskim w pozostałych miejscach )
– pilot – tłumacz z BP „Polan” na całą trasę
– ubezpieczenie NNW oraz KL ( obejmuje choroby przewlekłe ) oraz bagaż TU Signal Iduna Polska
– obowiązkowa opłata na TFG
– wiza rosyjska wraz z opłatami za wizowanie

DODATKOWO PŁATNE:
Dopłata do pokoju 1 -osobowego ( podczas pobytu w hotelach ) : 1.900 zł
Napiwki dla lokalnych przewodników, kierowców oraz obsługi pociągu 25 Euro/os
Dodatkowe napoje oraz posiłki nie ujęte w programie
Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji ( płatne przy podpisaniu Umowy ) 2,2 % wartości wycieczki bez CP
( chorób przewlekłych ) lub 5,3% z CP ( chorobami przewlekłymi )
Dokumenty potrzebne do wyrobienia wizy turystycznej do Rosji:
• wypełniony wniosek wizowy na wizę rosyjską
• 1 aktualne zdjęcie ( inne niż w paszporcie, wykonane najpóźniej 3 miesiące przed datą złożenia wniosku, kolorowe, zrobione „na wprost”, wymiar 3,5 cm x 4,5 cm )
• paszport ważny minimum pół roku od zakończenia ważności wizy, posiadający minimum 2 wolne strony obok siebie
Paszport oraz wnioski wizowe i zdjęcia muszą być dostarczone do naszego biura najpóźniej na 30 dni przed wyjazdem

Sugerowany ekwipunek:
• odzież: zestaw ubrań na każdą pogodę – koszulka oddychająca, ciepły polar, kurtka przeciwdeszczowa
• obuwie: lekkie buty trekkingowe ( lub inne ale z mocną podeszwą) i dobre sandały (przydadzą się w gorące dni, do brodzenia w jeziorze i korzystania z bani),
• kubek i/lub menażka, ew. inne naczynia przydatne w podróży
• okulary przeciwsłoneczne, czapka z daszkiem lub kapelusz, krem z dużym filtrem UV
• strój kąpielowy, klapki do wody
• repelenty na owady
• ewentualnie kijki trekkingowe
• lekarstwa własne

Życie w pociągu

Każdy wagon, niezależnie od klasy i kategorii pociągu, posiada swojego opiekuna-konduktora. Zwykle funkcję tę pełnią kobiety, nazywane prowadnicami. Do ich obowiązków należy sprawdzanie biletów podczas wsiadania, wydawanie pościeli, sprzątanie wagonów, otwieranie i zamykanie toalet, obsługa samowara, sterowanie oświetleniem itd. U prowadnic (które posiadają specjalne przedziały na początku wagonu) można także wypożyczyć szklanki, gry oraz kupić herbatę, przekąski itp. Warto odnosić się do nich z szacunkiem i żyć z nimi w zgodzie, bo w dużej mierze od tego zależy, czy podróż minie nam przyjemnie.

W każdym wagonie znajdują się dwie toalety – na początku i na końcu. Są one zamykane na kilkadziesiąt minut przy okazji przejazdów przez miasta, w których obowiązują tzw. strefy sanitarne. Mycie się jest utrudnione ze względu na ciasnotę, miniaturowe rozmiary umywalki oraz skomplikowaną obsługę kranu. Aby poleciała z niego woda, należy wystający z kranu bolec wcisnąć do góry. Dobrze jest mieć ze sobą metalowy kubek, w który można nabrać większą ilość wody do umycia włosów lub zrobienia „prysznica”. Niekiedy miejsca na stopy zarysowane na krawędzi sedesu sugerują, że nie należy nań siadać, ale raczej przyjąć pozycję „narciarską”. Pojemnik na śmieci znajduje się naprzeciwko toalety. Funkcję palarni dawniej pełnił „przedsionek” przy drzwiach wagonu, a obecnie palenie jest całkowicie zabronione. W składach niektórych pociągów znajduje się prysznic [душ], z którego można korzystać za dodatkową opłatą – należy o to pytać prowadników.

Bardzo ważnym elementem wyposażenia wagonów jest samowar, z którego w każdym momencie można nalać gorącej wody. Przygotowanie herbaty czy dań zalewanych wrzątkiem nie stanowi więc problemu i warto na drogę zaopatrzyć się w odpowiednie zapasy.

Gotowe jedzenie można kupić podczas dłuższych (15-40 min) postojów na stacjach – co następuje zwykle kilka razy na dobę (jeśli pociąg jest opóźniony, przerwy skraca się do minimum!). Porę i długość poszczególnych przystanków można poznać z rozkładu jazdy naszego pociągu, który wisi na drzwiach przedziału prowadnicy. Chodzące po peronach babuszki sprzedają własnej roboty ciepłe pierożki, pierogi, pieczone kurczaki, ryby, a także lody, owoce, napoje, piwo itd. Jeśli babuszek nie ma, wtedy coś do jedzenia można kupić w budkach na peronach i w budynku dworca. W składach pociągów jedzie zwykle wagon restauracyjny, choć jest tam stosunkowo drogo
Niezbędnik do pociągu:
Kawa, herbata, cukier, ewentualnie zupki instant, potrawy zalewane wrzątkiem
Otwieracz do konserw, korkociąg
Talerz lub deska do krojenia
Nóż lub scyzoryk, kubek, łyżeczka
Ręcznik, ścierka, chusteczki
Papier toaletowy, mydło
Chusteczki odświeżające
Suchy szampon
Wygodne obuwie, najlepiej plastikowe klapki ( mokro w toaletach )
Worki lub reklamówki na śmieci
Saszetka na cenne rzeczy do noszenia przy sobie
Książka, gazety
Aparat fotograficzny
Mapy, przewodnik
Długopis, kartki papieru
Drobna gotówka ( ruble ,euro, USD ) – na zakupy na peronach i w wagonie restauracyjnym

UWAGI:

W wycieczce mogą wziąć udział wszyscy, niezależnie od wieku, ale trzeba wziąć pod uwagę , ze łącznie ok. 4 dni będziemy przebywać wspólnie w pociągu w przedziałach 4 –osobowych, co wymaga jednak wielu wyrzeczeń i dostosowania się do panujących warunków oraz współpasażerów.
Przy zapisywaniu się na wycieczkę proszę wziąć pod uwagę fakt, że w przypadku gdy Państwo nie wskażą nam z kim chcielibyście podróżować w przedziale, będziecie dokwaterowani zgodnie z tym, kto się zapisze.
Przedziały mogą być męskie/damskie lub koedukacyjne.