Paralaksa tła

ROSJA PÓŁNOCNA – zimowa wyprawa w pogoni za zorzą polarną

Cena:
6.890 zł/os ( grupa ok. 20 osób )
Zakwaterowanie:
Hotele wg.programu
Termin:
26.01 - 3.02.2020 r
Wycieczka:
ROSJA PÓŁNOCNA
SANKT PETERSBURG - MANDROGI - MURMAŃSK
W CENIE:
- bilety lotnicze Warszawa – Sankt Petersburg oraz Murmańsk – Moskwa - Warszawa zgodnie z rozkładem lotów ( limit bagażu 23 kg oraz bagaż podręczny 8 kg ) - przejazd Koleją "Arktyka" w przedziałach tzw. kupe ( 4 osobowe sypialne ) z 1 posiłkiem zgodnie z programem - program turystyczny w Sankt Petersburgu, Mandrogach i Murmańsku zgodnie z programem - 6 noclegów w hotelach ***/**** zgodnie z programem, pokoje 2,3-osobowe z łazienkami - wyżywienie wg programu ( śniadania i obiadokolacje lub obiady ) - wszystkie bilety wstępów - transport lokalny wg programu - opieka przewodnika miejscowego z językiem polskim w Sankt Petersburgu oraz z językiem rosyjskim w pozostałych miejscowościach - pilot – tłumacz z BP „Polan” na całą trasę - ubezpieczenie NNW, KL, CP ( obejmuje choroby przewlekłe ) oraz bagaż - obowiązkowa opłata na TFG - wiza rosyjska wraz z opłatami za wizowanie
CENA NIE OBEJMUJE:
Dopłata do pokoju 1 -osobowego ( podczas pobytu w hotelach ) : 1.100 zł Ewentualne napiwki dla lokalnych przewodników i kierowców, dodatkowe napoje oraz posiłki nie ujęte w programie, dodatkowe atrakcje na miejscu. Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji ( płatne przy podpisaniu Umowy ) 2,2 % wartości wycieczki

ROSJA PÓŁNOCNA
zimowa wyprawa w pogoni za zorzą polarną
SANKT PETERSBURG – MANDROGI – MURMAŃSK

 

TERMIN: 26.01 – 3.02.2020 r

Dzień 1 ( niedziela )
Zbiórka na Lotnisku im. Chopina w Warszawie o godz.8.50 i wylot do Sankt Petersburga. Przylot do Sankt Petersburga o godz. 14.50. Spotkanie z lokalnym przewodnikiem, wycieczka objazdowa. Na trasie: Pałac Zimowy, Newski prospekt, Sobór Kazański, budynek Admiralicji, Plac Isakijevski, pomnik Piotra I „Jeździec Miedziany”, cerkiew Chrystusa na Krwi, Wyspa Wasilewska oraz inne obiekty. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu MOJKA 3*. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2 ( poniedziałek )
Po śniadaniu zwiedzanie Ermitaża – jednego z najstarszych i największych muzeów na świecie który mieści się w pięciu historycznych budynkach, mi. pałacu Zimowym. Kolekcja Ermitaża to ponad 3 miliony eksponatów w ponad 400 salach wystawowych. Po zwiedzaniu Muzeum przejazd do Twierdzy Pietropawłowskiej -na jej terytorium zwiedzimy mi. Sobór śww.Piotra i Pawła z grobem cara Piotra Wielkiego. Wieczorem kolacja z degustacją nalewek w typowej rosyjskiej restauracji Sadko z potrawami rosyjskiej kuchni. Powrót do hotelu. Nocleg.

Dzień 3 ( wtorek )
Po śniadaniu wyjazd na wycieczkę do Carskiego Sioła. Spacer po carskim Siole, zwiedzanie Pałacu Katarzyny II z unikatową salą balową o powierzchni prawie 900 m2.Zwiedzimy również najcenniejszy zabytek Pałacu – zrekonstruowaną Bursztynową Komnatę. Rekonstrukcja komnaty zajęła 24 lata , do jej odbudowy wykorzystano ponad 6 ton bursztynu. O godz.14.00 odjazd do miejscowości Mandrogi. Wieś Mandrogi to unikalne miejsce, gdzie turyści mogą poznać drewnianą architekturę Rusi. Wszystkie domy są wybudowane w stylu rosyjskim, z bogato rzeźbionymi ornamentami. Podczas naszego pobytu odwiedzimy pracownie twórców ludowych, będziemy mieli okazjĘ skorzystać z prawdziwej ruskiej „bani”. Ok. godz.19.00 przyjazd do Mandrogi, zakwaterowanie w hotelu VERCHNIJE MANDROGI 3*. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4 ( środa )
Po śniadaniu piesza wycieczkach po miejscowości Mandrogi. Wycieczkę rozpoczniemy od krótkiej historii powstania wioski i jej bardzo ciekawym geograficznym położeniu nad rzeką Swir. Następnie zwiedzimy stare chaty rosyjskich chłopów, przeniesione z najbardziej odległych miejsc guberni Archangielskiej i Wołogodskiej. W każdej chacie będzie można zapoznać się z rzemiosłem oraz kupić pamiątki, ręcznie wykonane przez twórców ludowych.nastenie spacer po głównej ulicy wioski: chaty gościnne położone na brzegu rzeki Swir, dwór szlachecki, hotel Traktir, restaurację – wszystkie budowle w starym rosyjskim stylu. Następnie wyjedziemy na piknik do lasu
( kulig ) drewnianymi kolaskami. Na miejscu zawsze płonie ognisko, przy którym można się ogrzać. Będzie można postrzelać z łuku, pojeździć na nartach biegowych. Następnie udamy się do Muzeum Wódki, gdzie oprócz zwiedzania będziemy degustować lokalne wódki oraz nalewki. W muzeum znajduje się kolekcja ok. 3000 butelek. Można tutaj przywieźć i podarować do kolekcji unikalną butelkę wódki, w zamian otrzymamy butelkę miejscowej wódki oraz dyplom-podziękowanie za podarunek dla muzeum. Wieczorem czas wolny. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5 ( czwartek )
Śniadanie w hotelu. Do południa czas wolny. Dla chętnych możliwość: jazdy na nartach, na łyżwach, na rakietach śnieżnych lub na koniach.
O godz.12.30 transfer na stację Łodiejnoje Polje. O godz.13.30 odjazd pociągiem „Arktika” do Murmańska ( 4 osobowe przedziały sypialne klasy lux. ) Kolacja w pociągu. Nocleg w pociągu.

Dzień 6 ( piątek )
Śniadanie w pociągu ( płatne indywidualnie ) O godz. 11.40 przyjazd do Murmańska. Spotkanie z przewodnikiem. Wycieczka objazdowa po mieście. Na trasie wycieczki zobaczymy mi. pomnik „Obrońców Radzieckiej Arktyki w okresie Wielkiej Wojny Ojczyźnianej”, pomnik Marynarzy, którzy zginęli w czasie pokoju, Cerkiew prawosławną tzw. „Morską” , latarnię morską, pomnik kota Siemiona. Zobaczymy również lodołamacz „Lenin” – radziecki lodołamacz zwodowany w 1957 roku jako pierwszy na świecie cywilny statek o napędzie jądrowym. Po zwiedzaniu zakwaterowanie w hotelu AZYMYT 4*. Obiadokolacja. Od godz. 20.00 do 24.00 – polowanie na zorzę polarną. Nocleg.

Dzień 7 ( sobota )
Śniadanie w hotelu. Wyjazd do wioski Samów. Samowie to naród żyjący w czterech krajach ( Szwecji, Norwegi, Finlandii oraz północnej Rosji- na półwyspie Kolskim ) W Polsce znani pod nazwą Lapończycy, chociaż oni sami tej nazwy nie używają. Podczas pobytu w wiosce będziemy mieli możliwość poznać zwyczaje i kulturę tego ludu Północy, poznamy zwierzęta które są dla Samów najważniejszymi towarzyszami życia. Będziemy mieli możliwość poznania się oko w oko z reniferem, zrobienia unikalnych zdjęć, karmienia tych zwierząt, przejażdżki zaprzęgiem z reniferami oraz weźmiemy udział w typowych zabawach Samów, mi. rzutach arkanem. Obiad z typowymi daniami lokalnej kuchni: ucha, ryż z mięsem renifera, herbata ziołowa. Po obiedzie będzie można przymierzać stroje narodowe Samów, zrobić sobie zdjęcia oraz zakupić narodowe pamiątki – tzw”obieregi” – postaci bożków gwarantujących bezpieczeństwo i dostatek w naszych domach. Powrót do Murmańska. Od godz. 20.00 do 24.00 – polowanie na zorzę polarną. Nocleg.

Dzień 8 ( niedziela )
Śniadanie w hotelu. Wykwaterowanie z hotelu i o godz. 12.00 wyjazd na wycieczkę do Husky Park. Husky- to najlepszy przyjaciel człowieka, to jedna z najmilszych i najbardziej przyjaznych człowiekowi psich ras. Podobno kilka minut spędzonych z tym zwierzęciem pomaga człowiekowi nabrać dużo pozytywnej energii. Podczas wizyty w Parku będziemy mieli możliwość przejażdżki w zaprzęgach z husky oraz zrobienia niesamowitych zdjęć. Następnie powrót do Murmańska i zwiedzanie najstarszego muzeum miasta – Muzeum Etnograficznego. Na zakończenie wejście na taras widokowy „Abram- mys” . Pożegnalna uroczysta kolacja w restauracji „Carskaja Ochota”. O godz. 21.30 wyjazd na lotnisko.

Dzień 9 ( poniedziałek )
Wylot do Polski o godz.2.15. Przylot do Warszawy o godz. 9.00, zakończenie wyprawy.

CENA: 6.890 zł/os ( grupa ok. 20 osób )

W CENIE:
– bilety lotnicze Warszawa – Sankt Petersburg oraz Murmańsk – Moskwa – Warszawa zgodnie z rozkładem lotów ( limit bagażu 23 kg oraz bagaż podręczny 8 kg )
– przejazd Koleją „Arktyka” w przedziałach tzw. kupe ( 4 osobowe sypialne ) z 1 posiłkiem zgodnie z programem
– program turystyczny w Sankt Petersburgu, Mandrogach i Murmańsku zgodnie z programem
– 6 noclegów w hotelach ***/**** zgodnie z programem, pokoje 2,3-osobowe z łazienkami
– wyżywienie wg programu ( śniadania i obiadokolacje lub obiady )
– wszystkie bilety wstępów
– transport lokalny wg programu
– opieka przewodnika miejscowego z językiem polskim w Sankt Petersburgu oraz z językiem rosyjskim w pozostałych miejscowościach
– pilot – tłumacz z BP „Polan” na całą trasę
– ubezpieczenie NNW, KL, CP ( obejmuje choroby przewlekłe ) oraz bagaż
– obowiązkowa opłata na TFG
– wiza rosyjska wraz z opłatami za wizowanie

DODATKOWO PŁATNE:
Dopłata do pokoju 1 -osobowego ( podczas pobytu w hotelach ) : 1.100 zł
Ewentualne napiwki dla lokalnych przewodników i kierowców, dodatkowe napoje oraz posiłki nie ujęte w programie, dodatkowe atrakcje na miejscu.
Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji ( płatne przy podpisaniu Umowy ) 2,2 % wartości wycieczki
Dokumenty potrzebne do wyrobienia wizy turystycznej do Rosji:
• wypełniony wniosek wizowy na wizę rosyjską
• 1 aktualne zdjęcie ( inne niż w paszporcie, wykonane najpóźniej 3 miesiące przed datą złożenia wniosku, kolorowe, zrobione „na wprost”, wymiar 3,5 cm x 4,5 cm )
• paszport ważny minimum pół roku od zakończenia ważności wizy, posiadający minimum 2 wolne strony obok siebie
Paszport oraz wnioski wizowe i zdjęcia muszą być dostarczone do naszego biura najpóźniej na 30 dni przed wyjazdem
Sugerowany ekwipunek:
• odzież: zestaw ubrań na zimę ( bardzo ciepła kurtka, porządne rękawice i spodnie zimowe, gruba czapka )
• obuwie: ocieplane buty zimowe
• dobry aparat fotograficzny
• kubek i/lub menażka, ew. inne naczynia przydatne w podróży w pociągu
• krem z dużym filtrem UV
• strój kąpielowy do „bani”