WIEDEŃ – JARMARK ADWENTOWY – 2 DNI

WIEDEŃ – JARMARK ADWENTOWY – 2 DNI

Podstawowe informacje
Cena: 400 zł/os ( grupa min. 40 osób )
Zakwaterowanie: „Zameczek” w Mikulovie ( Czechy )
Termin: 8-9.12.2018
Wycieczka: Wiedeń - Jarmark adwentowy 2 dni
:

WIEDEŃ – JARMARK ADWENTOWY – 2 DNI

 

TERMIN: 8 – 9.12.2018 r

RAMOWY PROGRAM:

1 dzień: wyjazd z miejsca zbiórki o godz. 6.00 ( do uzgodnienia ) przejazd do Wiednia przez Czechy; po przyjeździe zwiedzanie miasta z pilotem w formie spaceru: Katedra św.Stefana, ul. Graben, Hofburg ( wstęp 10 euro/os – dla chętnych w czasie wolnym ) Opera, Teatr Dworski, Pl.Marii Teresy, Parlament, Ratusz. Następnie czas wolny w centrum miasta – spacer i zakupy na słynnym Jarmarku Adwentowym. Wieczorem przejazd do Mikulova, zakwaterowanie w hotelu „Zameczek”, obiadokolacja i nocleg.

2 dzień: śniadanie, wykwaterowanie i przejazd do Wiednia, do pałacu Schonbrunn, zwiedzanie. Następnie powrót do centrum miasta, spacer i ostatnie zakupy na Jarmarku Adwentowym. Przejazd do III dzielnicy z ciekawą architekturą p.Hundertwassera a następnie ok. godz. 15.00 odjazd w drogę powrotną do Polski. Powrót do miejsca zbiórki w godzinach wieczornych.

CENA: 400 zł/os ( grupa min. 40 osób )

W CENIE:

– przejazd autokarem lux z WC, video, barkiem
– 1 nocleg w hotelu „Zameczek” w Mikulovie ( Czechy ) zakwaterowanie w pokojach 2, 3-os z łazienkami
– 1 śniadanie i 1 obiadokolacja ( 3 dania ) w hotelowej restauracji
– pilot – przewodnik z BP „Polan” na całą trasę
– obowiązkowa opłata na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
– zwiedzanie w systemie tour guide system ( indywidualne słuchawki dla każdego )
– bilet na metro
– ubezpieczenie NNW i KL za granicą TU Signal Iduna
– podatek VAT marża

DODATKOWO PŁATNE:

Bilet wstępu do Schonbrunn ( Imperial Tour 22 pokoje 30-40 minut z audioguidami ) 14,20 Euro/os

UWAGI:

Grupa porusza się po Wiedniu metrem
Kolejność zwiedzania obiektów ustala pilot
Zwiedzanie wnętrz we własnym zakresie w czasie wolnym ( oprócz Schonbrunn )
Pilot nie oprowadza po wnętrzach obiektów
W okresie zimowym toaleta w autokarze może być nieczynna

ADWENTOWY JARMARK:

Adwentowe targi i jarmarki organizowane corocznie od połowy listopada aż do Świąt Bożego Narodzenia przyciągają tysiące turystów i wiedeńczyków. W tym przedświątecznym okresie panuje w Wiedniu niepowtarzalna atmosfera, miasto jest pięknie iluminowane i udekorowane. Na barwnych straganach spacerujący mogą kupić wszystko co wiąże się ze Świętami – od ozdób choinkowych po oryginalne prezenty. Romantyczna sceneria szczególnie urzeka przed Ratuszem i na Starówce.

Wiedeń – adwent w Wiedniu to niebywale romantyczny czas. Powietrze przesycone jest zapachem kandyzowanych owoców, stoiska z ponczem i pieczonymi kasztanami kuszą bożonarodzeniowymi przysmakami, a jarmarki adwentowe niosą nastrój nachodzących świąt. Czar wiedeńskiego adwentu na placu przed Ratuszem można odnaleźć spacerując między odświętnie przystrojonymi stoiskami i wyszukując podarków bożonarodzeniowych. Tradycja Wiedeńskiego Jarmarku Bożonarodzeniowy sięga już ponad siedem wieków.

Na Rathausplatz – głównym placu austriackiej stolicy – przed neogotyckim ratuszem staje ponad 30 m choinka ważąca ponad siedem ton. Corocznie choinki przywozi się z Gaming, małego miasteczka w Dolnej Austrii. Lampki na choince zostają uroczyście zapalone w dniu otwarcia jarmarku.
Przyratuszowy park dzięki nastrojowo udekorowanym drzewom staje się idealnym miejscem na romantyczny spacer. Ulubionym miejscem spotkań zakochanych jest „promieniejące drzewko serc”.

Bożonarodzeniowy jarmark kulturalny przy pałacu Schönbrunn rozbłyskuje na tle czarującej rezydencji Habsburgów. Stoiska oferują obok tradycyjnego rękodzieła także wiejskie specjały jak choćby schnaps własnej produkcji, wędzonki i rustykalne ozdoby świąteczne.

Na tle majestatycznego pałacu rozciąga się starowiedeński jarmark na Freyung. Tu można znaleźć ręcznie malowane świece choinkowe i plecione koszyki. Na jarmarku na Spittelbergu, odrestaurowanej dzielnicy w stylu biedermeierowskim z jej wąskimi, romantycznymi uliczkami świąteczna oferta sięga od szlachetnych wyrobów rzemiosła artystycznego aż po srebrną biżuterię.

A jeśli wśród tej obfitości trudno będzie się na coś zdecydować, warto zajrzeć jeszcze na jarmark rzemiosła artystycznego przy kościele św. Karola lub do bożonarodzeniowej wioski na uniwersyteckim kampusie.
Zaczarowany Adwent zamienia plac przed wiedeńskim ratuszem w baśniowy świat z ponad 140 świątecznie przystrojonymi stoiskami i z przepięknym „bożonarodzeniowym warsztatem” dla dzieci, w którym można upiec tradycyjne świąteczne ciasteczka w piekarni. Na świątecznie udekorowanej scenie można wysłuchać adwentowych koncertów a wszystko to na tle barokowej fasady pałacu cesarskiego Schonbrunn.