Sankt Petersburg

Sankt Petersburg

Sankt Petersburg samolotem wycieczka
Podstawowe informacje
Cena:
4100 zł/os
Zakwaterowanie:
Hotel Bristol ***
Termin:
02.08.2018 - 07.08.2018
Wycieczka:
Sankt Petersburg
W CENIE:

- bilet lotniczy WARSZAWA – SANKT PETERSBURG – WARSZAWA PLL LOT wraz z opłatami lotniskowymi oraz bagażem podróżnym ( 23 + 8 kg )
- transfery autokarem w Sankt Petersburgu: lotnisko – hotel – lotnisko
- autokar na codzienne wycieczki po Sankt Petersburgu oraz okolicy wg programu
- wszystkie bilety wstępów zawarte w programie
- rejs statkiem po rzekach i kanałach Sankt Petersburga
- 5 noclegów w hotelu w centrum Sankt Petersburga ( hotel 3* BRISTOL ) pokoje 2,3 os z łazienkami
- 5 śniadań w hotelu w formie bufetu
- 4 obiadokolacje w hotelu
- 1 obiadokolacja wraz z wieczorkiem folklorystycznym w regionalnej restauracji
- licencjonowany pilot z BP „Polan” na całej trasie
- lokalny przewodnik w Sankt Petersburgu z językiem polskim
- ubezpieczenie KL , NNW i bagaż za granicą + choroby przewlekłe TU SIGNAL IDUNA POLSKA
- obowiązkowa opłata na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
- podatek VAT marża

CENA NIE OBEJMUJE:

- zwiedzania z systemem TGS ( indywidualne słuchawki dla każdego ) napiwków dla lokalnego przewodnika oraz kierowcy 20 Euro/os ( płatne pilotowi )
- dopłaty za pokój 1 osobowy 120 Euro
- napojów do obiadokolacji
- wydatków własnych
- wizy rosyjskiej i opłaty za wizowanie

WIZA:

Koszt wizy rosyjskiej wraz z wizowaniem: 290 zł
Dokumenty potrzebne do wyrobienia wizy turystycznej do Rosji:
- wypełniony i podpisany zgodnie z podpisem paszportowym wniosek wizowy na wizę rosyjską
- 2 aktualne zdjęcia ( inne niż w paszporcie, wykonane najpóźniej 3 miesiące przed datą złożenia wniosku, kolorowe, zrobione „na wprost”, wymiar 3,5 cm x 4,5 cm )
- paszport ważny minimum pół roku od zakończenia ważności wizy, posiadający minimum 2 wolne strony obok siebie
Paszport oraz wnioski wizowe i zdjęcia muszą być dostarczone do naszego biura najpóźniej na 30 dni przed wyjazdem, czyli do 2.07.2018 r

1 dzień

Zbiórka na lotnisku w Warszawie o godz. 12.30. Wylot liniami PLL LOT do Sankt Petersburga.

Przylot do Sankt Petersburga o godz. 17.25 ( czas miejscowy ) Spotkanie z lokalnym przewodnikiem, przejazd do hotelu. Po przyjeździe zakwaterowanie w hotelu BRISTOL. Obiadokolacja i nocleg.

2 dzień

Śniadanie w hotelu. Od godz. 9.00 zwiedzanie miasta z lokalnym przewodnikiem, mi.  Pole Marsowe, Wyspa Wasilewska, Twierdza Pietropawłowska, sobór św. św. Piotra i Pawła, Krążownik Aurora, Newski Prospekt. Wejście do Ermitażu – jednego z największych i najbogatszych muzeów świata. Zwiedzanie z przewodnikiem. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

3 dzień

Śniadanie w hotelu. Od godz. 9.00 zwiedzanie miasta z lokalnym przewodnikiem, mi.  Sobór św.Izaaka, wejście do Państwowego Muzeum Rosyjskiego mieszczącego się w dawnym Pałacu Michajłowskim  muzeum zawierające największy w Petersburgu zbiór sztuki rosyjskiej i jeden z dwóch największych w Rosji (obok moskiewskiej Galerii Tretiakowskiej). Monastyr Aleksandra Newskiego, cerkiew św. Mikołaja. Następnie rejs stateczkiem po kanałach i rzekach Petersburga. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg

4 dzień

Po śniadaniu zwiedzanie kolejnych atrakcji Sanki Petersburga, mi. Cerkiew na Krwi, Pałac książąt Jusupowych – znany przede wszystkim jako miejsce zabójstwa Rasputina  ( piękne wnętrza, pokoje i sale balowe, galeria obrazów ) Monastyr Aleksandra Newskiego, cerkiew św. Mikołaja, Admiralicja. Wieczorem powrót do hotelu. Kolacja i nocleg.

5 dzień

Śniadanie, przejazd do Carskiego Sioła. Zwiedzanie kompleksu pałacowo-parkowego założonego w XVIII wieku, rezydencji carów Rosji. Zwiedzimy Pałac Katarzyny ze słynną Bursztynową Komnatą słusznie okrzykniętą współczesnym cudem świata oraz mi.Salę Balową o pow. 900 m2. Następnie przejazd do Pawłowska, zwiedzanie Pałacu Pawła I oraz spacer po malowniczym parku. Uroczysta obiadokolacja w restauracji „Podvorje” – w menu dania rosyjskie oraz pokaz folkloru i instrumentów muzycznych. Po kolacji powrót do hotelu. Nocleg.

6 dzień

Śniadanie. Wykwaterowanie i odjazd do  Peterhofu. Spacer po francuskim parku ( Górnym i Dolnym ) oraz oglądanie słynnego kompleksu fontann. Przejazd na lotnisko. Odprawa. O godz.18.05 wylot do Polski. Przylot do Warszawy o godz. 19.05, zakończenie wycieczki.

 

UWAGI:

  • grupa będzie liczyć max. 25 osób
  • przy zapisie i rezerwacji miejsca prosimy o podanie danych do Umowy: imię i nazwisko, adres zamieszkania oraz nr paszportu i numer telefonu
  • zapisy już trwają
  • zaliczka w kwocie  1.200 zł/os płatna po podpisaniu Umowy na imprezę turystyczną
  • dopłata do całości wartości imprezy do dnia 2.07.2018 r

Przy podpisywaniu Umowy istnieje możliwość wykupienia dodatkowej polisy ubezpieczeniowej od kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej w kwocie 2,2 % wartości imprezy.